warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/hekim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

mhrs parola

MHRS online randevu alabilmek için tc kimlik nonuza kayıtlı bir parolanınız olması gerekmekte.. bunun için sisteme üye olmalısınız

MHRS de yeni şifre düzenlemesi yapamıyorsanız

MHRS Hastane Randevu Sisteminde şifre güncellmesi oldu.Siteye eski şifresi ile giriş yapan üyelere şifresini değiştirmeleri istendi..

Buna göre yeniden şifrenizi güncellemeniz gerekiyor. bunun için şifreniz harf ve rakam olmalı. Harf ler için ise en az bir büyük bir kücük harf olmalı..

mesela eskiden şifreniz "mhrs" olsun diyelim sizden otomatik şifre değiştirin diyor..

yeni şifreniz ise en az 6 karakter olmalı. mhrs ise 4 karakter. ve içinde rakamda olma..

örnek olarak yeni şifreniz "mhRs1923" olabilir. burada r harfi büyük ayrıca 1923 olarak rakam kullanıyoruz.

yeni şifre oluştururken bu ince ayrıntıyı dikkat ediniz

Gelen bir kaç yorum:

----

parola ile ilgili

MHRS sisteminde büyük güvenlik açığı

Merhaba,

Sağlık bakanlığının başlatmış olduğu MHRS sisteminde fark edilemeyen fakat gerçekte çok ciddi bir güvenlik açığı söz konusu. www.hekimsorgulama.com adresi olarak mhrs sisteminde fark ettiğimiz bu açığa karşı çok dikkatli olmalısınız. Kısa ŞİFRE KAYIT GÜVENLİK AÇIĞI adını verebiliriz.

Bu açık her türk vatandaşını ilgilendirmektedir. Bu büyük güvenlik açığının iki ayağı var. Birinci ayağı tüm türk halkını ilgilendiren kısım, ikinci ayağı ise bireysel olarak her vatandaşın kendisini ilgilendiren kısım.

Birinci ayakta bütün türk halkını ilgilendiren kısım nedir?

Bugün facebook, twetter vb bir çok sistemler bile hackerler tarafından saldırıya uğramakta ve veritabanlarının yedekleri bir şekilde ele geçirilmekte.

MHRS'de şifreler şifrelenmeden kaydediliyor

MHRS sisteminde çok büyük bir güvenlik açığı var. MHRS Sistemine üye olan herkesin şifreleri şifrelenmeden kaydediliyor. (Ya da geri dönüştürülebilir şekilde kaydediliyor!!!) www.hekimsorgulama.com adresi olarak tespit ettiğimiz bu gerçeği bütün MHRS kullanıcıların bilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Lafın kısası sizin mhrs ile randevu almak için internete yazdıgınız şifreniz, herhangi bir başkası tarafından ulaşılabilme riski ile karşı karşıya.

O yüzden kesinlikle email şifrelerinizi mhrs üzerinde kullanmayın. Kesinlikle özel kullanım şifrelerinizi MHRS ile aynı yapmayınız. Bankalarda akıllı telefonlarınızda kullandığınız hiç bir şifreyi mhrs de kullanmayın.

MHRS kayıt esnasında kullanacağınız şifre sadece mhrs de kullandığınız bir şifre olsun.

Bu konuda detaylı bilgileri sitemize eklemeye devam edeceğiz..

MHRS parolası nasıl alınır?

MHRS Şifresi almak için önce mhrs sistem sayfasına girmeniz gerekiyor.

Mhrs sayfasında üye giriş ekranı önünüze çıkar.

Ekranın solunda YENİ ÜYE linki var oraya tıklayacaksınız.

Eğer parolanızı unuttunuz ise parolamı unuttum linkini tıklayacaksınız.